HTC Desire 601

Android 4.2 (Jelly Bean)
130 g
Možnost paměťové karty

• , zakoupeno v Smarty.cz

Mobil mám už přes půl roku a stále se neseká. Nemám sním vůbec žádný problém. Funguje bezchybově. Fotky jsou poměrně kvalitní a přední kamera mě příjemně překvapila - 0,3 megapixelů - myslela jsem si že fotky budou čtverečkované a nekvalitní - ale opak je pravdou :) Mobil se nezasekává ani přes to,že mám v mobilu spoustu aplikací a fotek. Jediné co mi vadilo bylo to,že když jsem v mobilu měla cca. 15 000 SMS zprávy se neodesílali, poté co jsem smsky vymazala zprávy se zase v pořádku odesílaly. Baterie mi při mém hojném používání vydržený v rozpětí 0,5 - 2 dní, záleží jak často jsem na internetu. Internet funguje i na velmi slabém signálu wi-fi. Určitě jsem si vybrala za tu cenu kvalitní mobil. Určitě koupě tohoto mobilu nelituji.

• , zakoupeno v Max-shop.cz

• Před tím jsem měl LG , s produktem se teprve seznamuji , ale vypadá to , že jsem vybral dobře
    • Za hrubý nedostatek považuji to , že není přiložen návod v češtině !!!

Na jakékoliv hodnocení je příliš brzy , proto dále jen velmi povrchně Např. zaškrtl jsem ovládání "složité" ale za týden bych třeba hodnotil že "jednoduché" atd.....+

• -velký displaj
    • -akorát do ruky (pokud jste zvyklí na menší, je to o zvyk)
    • -umí vše, co dnes uživatel potřebuje
    • -špatně se otvírá zadní kryt (abyste se dostali k baterce apod.)
    • -slabá výdrž baterie (což je u těchto telefonů ale bohužel normální)

S telefonem jsem zatím velmi spokojená. Zpočátku jsem se jen rozčilovala s otevíráním zadního krytu (trvalo mi to přes půl hodiny a zlámala jsem si u toho všechny nehty). Jakmile se člověk prokliká nastavením, telefon si přizpůsobí a stáhne si vše potřebné, je to ideální telefon pro průměrného uživatele. Umí vše, co potřebuji.

Konstrukce
dotykové
Verze operačního systému
Android 4.2 (Jelly Bean)
130 g
Možnost paměťové karty

Mimořádně povedený smartphone s vysoce kvaliním 4,5" qHD displejem a rozlišením 960 x 540 pixelů, rychlým ale přesto úsporným moderním procesorem od Qualcommu Snapdragon 400 s taktem 2x 1,4GHz, 1GB operační paměti a 8GB úložiště s podporou paměťových MicroCS karet až do velikosti 64GB. S operačním systémem Google Android přichází také léty prověřená uživatelská nadstavba HTC Sense se spoustou widgetů.

Telefon není žádný lenoch ani v oblasti konektivity a nabízí téměř vše, co si od skvěle vybaveného smartphonu můžete přát. Najdeme zde podporu LTE data, HSPA+ až do rychlosti 42Mpx, Bluetooth 4.0, DLNA. Desire 601 nezklame ani v oblasti fotografování, kde včele stojí kvalitní 5MPx fotoaparátem s automatickým ostřením, velmi světlým BSI senzorem, díky němuž zachytíte skvělé fotky i za zhoršených světelných podmínek.

HTC integrovalo do smartphonu technologii HTC BoomSound, dva přední stereo reproduktory s vestavěnými zesilovači, diky čemuž je telefon naprosto skvělým společníkem při poslouchání hudby. HTC Desire 601 je stvořen pro zábavu.

Zařízení pochází z oficiální české distribuce Vodafone. Plná podpora autorizovaného servisu na dva roky. Menu v českém jazyce není operátorem nikterak upraveno a neliší se od běžné verze pro volný trh. Telefon není blokován a proto jej lze používat s jakoukoli SIM kartou.

Displej

Wi-Fi, Bluetooth, GPS, Glonass

Drátová připojení: 3,5mm jack, microUSB

Multimedia

Rozlišení fotoaparátu: 5 MPx

Rozlišení videokamery: 1080p (1920x1080)

Přední videokamera: ano

Dotykový

Rozměry (v x š x h): 134,5 x 66,7 x 9,88 mm

Hmotnost (g): 130 g

Další informace

Obsah balení: nabíječka, USB kabel, sluchátka, baterie

• příjemné uživatelské rozhraní
    • ze začátku dobrý výkon
    • výdrž baterie zhruba 1 den (dostačující, srovnatelné s ostatními mobily v cenové kategorii), ovšem nezvládá více aplikací
    • příjemný materiál krytu
    • mobil je lehký
    • hezký design
    • po roce se rozbilo tlačítko napájení, reklamace nebyla uznána a proto jsem objednala tlačítko z Číny (za 100 Kč, jenom posudek o reklamaci mě stál pětinásobek), které funguje snad ještě lépe než předchozí
    • kryt po pár měsících popraskal (nebyl nijak výrazně zatěžován, jen běžné otevření na začátku a pak zhruba v intervalu dvou měsíců, když bylo potřeba něco dělat s kartami)
    • špatný dotyk po stranách displeje, pokud je mobil ve vodorovné poloze
    • po dvou letech mobil po odemčení tlačítkem napájení reaguje až po několika pokusech
    • v jednu dobu úplně přestal přijímat signál od operátora, servis opět velmi drahý

Základním problémem u mě byl výběr obchodu (O2), ve kterém jsem mobil zakoupila a jejich naprostá neochota cokoliv řešit. Neuznali ani jednu reklamaci, vše bylo svedeno na mě, ačkoliv byl mobil „neporušený“ a veškeré vady tak byly známkou nekvalitního kusu výrobku. Mobil byl ze začátku nadprůměrný, co se týče výkonu, pokud by si ale chtěl člověk dopřát „nadstandartní luxus“, nainstalovat více aplikací a widgetů a zpříjemnit si tak své uživatelské rozhraní, mobil se začne sekat, nereaguje, stav baterie závratně klesá (dokonce hned několik procent po minutě!) a dojem je pak ráze tatam.
    Mobil HTC už bych si znovu nekoupila, ztratila jsem v něj důvěru. Tento model bych nedoporučila, určitě se najdou lepší v této cenové kategorii. (Nejsem však seznámena s nynější cenou, můj byl kupován před 2 roky.)

• originální design, sedne do ruky
    • velikost, není malý a dá se na něm pracovat, zároveň to není žádné pádlo
    • možnost vypnutí BLINKFEED
    • labilní baterie
    • přední kamera nic moc
    • v létě hřeje

Telefon mám již třetím rokem a jsem spokojená. Líbí se mi jak vypadá, dobře se drží v ruce. Má mnoho funkcí, které stále objevuji. Myslím, že 8 GB je dost, minimálně na začátku to bylo hodně. Postupem času se paměť "vytrácela". Před nedávnem jsem dala tovární nastavení, ale má pocit, že tam není tolik paměti jako dřív. Baterie je hodně labilní. Někdy telefon vydrží dva dny a někdy má období, kdy se vybije za půl dne. Telefon se opravdu zřídka.Pro mě nemá cenu, kupovat si držší telefon, pro normální potřeby je dostačující! Dostala jsem ho zhruba dva měsíce, potom co ho uvedli na trh a nemá problém držet krok s aktuálními telefony.

• - paměť mobilu dostačující
    • - odolný display - nejednou mi spadl
    • - zadní kryt, i když je poškrábaný, tak to nejde vůbec vidět
    • - HTC Zoe - pohyblivé obrázky
    • - lehký
    • - při rychlém psaní na klávesnici občas přehazuje jazyky
    • - v letní dnech se nedá držet v ruce ani nosit v kapse, jak je přehřátý

HTC jsem měla i předtím, tak jsem se k němu vrátila.
    Myslím si, že tento mobil není vhodný pro uživatele, který nemá s telefony zkušenosti.
    Mám už ho přes rok a vždy na něm objevuji nové věci.

• Výborný display
    • Kvalitní stereo repráčky
    • Výborný fotoaparát
    • Design
    • Plocha se sociálními sítěmi nejde nijak odstranit.
    • Absence systémového správce souborů (nenašel jsem na play marketu žádnou alternativu, kde by šlo jednoduše procházet a kopírovat nebo přesouvat soubory (fotky, mp3..).

Velmi praktický - telefon považuji jako ideální variantu, kdy je display bezvadně čitelný a dostatečně velký pro práci nebo třeba pro sledování filmů, a zároveň ještě není přístroj přehnaně velký a těžký.

• Telefon jsem koupila po dlouhém rozhodování a srovnávání a 4 mesíce fungoval tak jak se od nej očekávalo
    • Velmi příjemně mě překvapila kvalita videa a fotek
    • Výborná komunikace se servisem a možnost odeslaní kurýrem na náklady servisu pri záruční oprave.
    • Malá výdrž baterie ale to je u těchto telefonu běžné
    • Telefon po 4 měsícich užívání začal odesílat vicenásobně MMS ( na ruzná čisla ruzný počet od 2 až po 5) v servisu neshledaly žádnou závadu, nicméně sim karta je v porádku a v jiném telefonu to nedělá. Telefon do servisu pujde znovu a čekám na vyjádření technika.
    • K tomuto typu je omezený výběr obalů vlastně se skoro nedá sehnat pěkné pouzdo.

Nejsem si úplně jistá zda bych kupovala přímo tento typ znovu Htc asi ano ale jiný .

• teď už nic
    • po aktualizaci na 4.4.2 se přehřívá
    • nejde zapnout wi-fi
    • přestalo fungovat kopírování na paměťovou kartu přes wi-fi ze sitě

původně dobře odladěny android 4.2.2 byl nahrazen neodladěným zmetkem 4.4.2 a tím znehodnocen

• , zakoupeno v Smarty.cz

• - Při větších hrách se nezasekává
    • - Boom Sound
    • - dvou jádrový procesor
    • - QHD rozlišení

Telefon mám zatím 4 měsíce. Ze začátku byl problém se naučit s jeho ovladatelností a hledáním některých aplikací. Telefon reaguje na dotek rychle bez jakéhokoliv zasekávání. LTE je velké plus, které si nemohu vynachválit. Dva reproduktory a vylepšený zvuk Boom Sound je hodně velkým plusem. HTC Zoe je výborným doplňkem fotoaparátu. Prozatím nemám s telefonem žádný problém a nemohu si ho vynachválit. Ovšem za tu cenu by mělo být Full HD rozlišení..

• , zakoupeno v Max-shop.cz

• Za hrubý nedostatek považuji to , že není přiložen návod v češtině !!!

• -velký displaj
    • -akorát do ruky (pokud jste zvyklí na menší, je to o zvyk)
    • -umí vše, co dnes uživatel potřebuje
    • -špatně se otvírá zadní kryt (abyste se dostali k baterce apod.)
    • -slabá výdrž baterie (což je u těchto telefonů ale bohužel normální)