Gigabyte GSmart Mika M2

Android 4.4 (KitKat)
150 g

• , zakoupeno v Alza.cz

• Poměr cena - kvalita
    • Neseká se (na rozdíl od mnoha jiných modelů v této cenové kategorii)

Od Gigabyte mám již druhý telefon. Se značkou jsem spokojen. Za nízkou cenu vyrábí přístroje, které se technicky rovnají dražším modelům.

• , zakoupeno v OKAY.cz

• design
    • barevnost displeje
    • přehlednost menu
    • lehký
    • rychle reaguje na dotyk
    • padne do ruky
    • kdo čeká, že fotí jako zrcadlovka, tak ne, nefotí ;)
    • občasná angličtina u některých aplikací v menu

Líbí se mi zejména design, překvapila mě jeho lehkost a praktické umístění tlačítek na boku. Barevnost a velikost displeje mě nadchla. Doporučuji běžnějšímu uživateli, který brouzdá po netu, používá aplikace (FB, Endomondo...), poslouchá hudbu, občasně fotí atd.

• , zakoupeno v Mobil Pohotovost

Můžu jen doporučit :-) ..

Konstrukce
dotykové
Operační systém
Android
Verze operačního systému
Android 4.4 (KitKat)
150 g

Dotykový mobilní telefon Gigabyte GSmart MIKA M2 s 4jádrovým procesorem nabízí vynikající multitasking, rychlé surfování webem a vynikající multimediální zážitky. Jedná se o jeden z prvních smartphonů se systémem Android 4.4 KitKat. Smartphone se díky velikosti IPS displeje 5 palců blíží velikosti tabletu, je tak vhodný i pro čtení webových stránek, textů nebo prohlížení obrázků. S funkcí Dual SIM můžete využívat dvě SIM karty zároveň, takže už nemusíte nosit dva mobilní telefony. Smartphone je vybavený systémem Androidem 4.4 Kitkat s řadou předinstalovaných aplikací. Systém přináší vynikající podporu a optimalizaci aplikací. Vylepšení dosáhly senzory pro úsporu energie. Systém KitKat je nyní mnohem chytřejší a přináší jednoduché funkce, které Vám pomohou při každodenní komunikaci. Intuitivní ovládání a zvýšení rychlosti je samozřejmostí.

• - velký displej s HD rozlišením
    • - tenký a lehký
    • - 4 jádrový CPU
    • - absolutně nepoužitelný fotoaparát, fotí rozmazaně a v interieru je to spíš olejomalba než fotka
    • - někdy divný systém android (za to ale může asi GIGABYTE)
    • - někdy se zadrhává
    • - tragická výdrž baterie a to nemluvim o 2h nabíjení
    • - sice zvládá 3d hry, ale ovladatelnost přes displej je na bodě mrazu

Levnější model od Prestigia 5507 je nesrovnatelně lepší!

• váha
    • displej
    • prehlednost
    • absolutně tragické fotky! jak přední tak zadní foťák

na běžné užívání dostačující.Odpovídá tomu také cena,ale pokud chcete trochu fotit tak nekupovat budete zklamaní

• + fotoaparát 13Mpx
    • +IPS display 1080x720p
    • + tloušťka
    • + čtyřjádrový procesor
    • nic!

Naprosto úžasný mobilní telefon v poměru výkon/kvalita. Můj druhý mobil od firmy Gigabyte, a jsem naprosto spokojená! kvalitní provedení, super display, fotoaparát je taky super, na běžné focení je skvělý! Baterie je celkem fajn, kapacita 2000 mAh stačí, vydrží při provozu den.

nedoporučuji !!!!

• , zakoupeno v Alza.cz

• Poměr cena - kvalita
    • Neseká se (na rozdíl od mnoha jiných modelů v této cenové kategorii)

• , zakoupeno v OKAY.cz

• design
    • barevnost displeje
    • přehlednost menu
    • lehký
    • rychle reaguje na dotyk
    • padne do ruky
    • kdo čeká, že fotí jako zrcadlovka, tak ne, nefotí ;)
    • občasná angličtina u některých aplikací v menu

• , zakoupeno v Mobil Pohotovost

Můžu jen doporučit :-) ..

• Android 4.4.
    • 5i palcový displej s IPS technologií
    • 4 jádrový procesor s taktem 1.3 GHz
    • 8 GB ROM, 1 GB RAM
    • 13 MPX fotoaparát vzadu, 5 MPX vpředu
    • Dual Sim
    • baterie 2000 mAh ( za normálního užívání 2 dny )
    • absence notifikační diody

DISPLEJ:
    Telefon GSmart MIKA M2 disponuje 5i palcovým displejem s IPS technologií a rozlišením 720x1280 pixelů, který je dobře viditelný z jakéhokoliv úhlu a za jakýchkoliv podmínek.

VÝKON:
    Díky 4 jádrovému procesoru s taktem 1,3 GHz v kombinaci s 1 GB RAM je telefon svižný a veškeré aplikace fungují plynule.

FOTOAPARÁT:
    Co se týče fotoaparátu, který sice nabízí 13 MPX, ale výsledná kvalita fotografií není nijak osilnivá. Pokud fotíte v místech kde je horší viditelnost, nebo kde máte jednu část ve stínu a druhou na světle tak buď jedna a nebo druhá bude neviditelná a to se projeví na kvalitě fotografie.

BATERIE:
    Je opravdu zásadní slabinou telefonu. 5i palcový displej v kombinaci s baterií o kapacitě 2000 mAh, je opravdu málo. Zkusil jsem nainstalovat hru Real Racing 3 měl jsem 50% baterie a během 5 minut byla baterie vybitá.
    Telefon nabízí i možnost naplánovat si zapnutí a vypnutí přístroje, aby se ušetřila baterie, nebo použít battery doctor, který je v telefonu nainstalován a pomáhá k prodloužení výdrže baterie.

NOTIFIKAČNÍ DIODA:
    Byl jsem zvyklý u starého telefonu na tuto vychytávku díky které jsem hned poznal zda mi nepřišla sms nebo zda mi někdo nevolal bez toho aniž bych odemykal telefon. Tady bohužel dioda chybí. Jsou tu ovšem možnosti nastavit upozornění přes diodu umístěnou na zadní straně u fotoaparátu, ale to je přílišná zátěž na baterii.

JE TELEFON DOBRÝ NA HRY:
    Zatím jsem měl možnost ozkoušet Real Racing 3 ( jedna z nejlépe propracovaných a hodnocených her na Google Play ) bez sebemenšího záseku nebo pádu hry fungoval skvěle, ale díky baterii bych spíš doporučil méně náročné hry, nebo se poohlédnout po telefonu s lepší baterií.

KOUPIT ČI NEKOUPIT, TO JE OČ TU BĚŽÍ :D
    Telefon je ve srovnání např. se samsungy do 5 tis. výkonější, ale nemá tak kvalitní fotoaparát. Ikdyž nabízí 13 MPX, takže pokud sháníte telefon ideální na surfování po netu, občasné focení, psaní sms, volání, či poslechu hudby nebo sledování videí pak je tento telefon přesně pro Vás. Pokud ale sháníte telefon na hry, tak Vám tento telefon nedoporučuji... Výkon je dostačující, ale bohužel baterie s kapacitou 2000 mAh není to pravý ořechový a proto bych doporučil telefony s kapacitou 2300 mAh nebo více.

• dual SIM, rozliseni HD, vykon, cena, 13/5Mpix, atd...
    • nemá kompas, gyroskop, notifikační diodu (ani jedno mi nějak extra nevadí :) na geocaching mám jiný :D )

Dobrý kousek za slušné peníze. Pár much by se našlo, ale pro běžného uživatele je to dokonalé :)

Omlouvám se za anonyma, nevšimnul jsem si, že nejsem přihlášen :D

• dual SIM, rozliseni HD, vykon, cena, 13/5Mpix, atd...