EVOLVEO StrongPhone Q4

Evolveo StrongPhone Q4 SGM SGP-Q4 + Čistící hadřík displeje v hodnotě 59 Kč zdarma

6 490 Kč6490.00 s DPH

Koupit produkt

Distribuce CZ

Dalších 104 nabídek od 5 990 Kč

Doprava zdarma
Zboží je skladem, zítra může být u vás.
Garance nákupu

27% (54)
10% (20)
4% (7)
5% (9)

Baterie - je nutné baterii nechat vybít a nabít 3x, pak dosáhne plné kapacity. Nenabíjet, když je na půlce. Mě osobně baterie vydrží 2-3 dny. Výpis času: v provozu 42%, v nečinnosti 36%, WiFi 11%, GPS 2%. Aktuálně na baterii 1den 21 hodin, zůstává 30% kapacity.
Fotografie - dostačující. Je... Zobrazit celou recenzi

Nejpřínosnější kritická recenze

Všechny recenze EVOLVEO StrongPhone Q4

Ověřený zákazník CZC.cz

Přidáno: 9. července 2014

Zakoupeno v CZC.cz

• Odolný, velký, přehledný
  • po zakoupení jako dárku pro manžela nutno reklamovat 14 dní - nefunguje foťák, baterka a zlobí obrazovka

Zatím nelze úplně hodnoti -telefon 14 dní po zakoupení byl reklamován

Kvalita displeje: Špatná
  • Ne
Filip

Filip

Přidáno: 7. července 2014

• Na Android SmartPhone dostatečná odolnost.
  • V základu solidní kapacita baterie, kterou je možno ještě navýšit kompatibilní 4,500 mAh ACCU.
  • Vynikající odolnost proti kapalinám, rating IP 67 zařízení opravdu splňuje.
  • Dostatečná výbava moderního Smartphone - čtyřjádrový procesor, větší RAM i ROM, funkční GPS (pravda, většinou s podporou), rychlé sítě, WiFi (včetně HotSpotu), Bluetooth...
  • Levný servis a levné příslušenství.
  • Dual SIM.
  • Přece jen ani zdaleka nedosahuje odolnosti opravdu odolných telefonů (Sonim).
  • Fatální nedostatek originálního příslušenství a nekompatibilita obecného příslušenství (USB kabel, sluchátka, chybí originál pouzdra apod.).
  • Absence podpory 3G sítí u druhé SIM karty.
  • Absence podpory 4G (LTE) sítí (i když, pravda, je u nás LTE vůbec 4G?).
  • Absence podpory bezdrátového dobíjení.
  • Zbytečně těžký a na velikost display i dosti rozměrný.
  • Podpora pouze 32 GB micro SD(HC) karet.

Odolné SmartPhone s Androidem již nejsou na našem trhu výjimkou, konec konců, i Samsung Galaxy S5 se pyšní certifikátem na IP 67.

Evolveo StrongPhone Q4 nabízí, za svou cenu, vcelku velký kus hardware, pravda, své nedostatky má.

Pomineme-li "taktický" vzhled, který může být vnímán jako výhoda, či nevýhoda, tak telefon je rozhodně zbytečně velký a těžký. Až tak odolný není, po pár měsících běžného užívání (a rozhodně jsem s ním neházel ani jeho odolnost jakkoli nestandardně netestoval) mám škrábance na krytu display (pravda, za ty peníze, co stojí výměna krycího skla /cca Kč 1,200.00/, jej s potěšením po roku nechám v odborném servisu vyměnit a budu dál spokojeným zákazníkem), což u Sonimu v žádném případě nehrozí, ačkoli podle technických specifikací mají mít obě zařízení stejnou technologii krytí display. Běžnou odolnost proti vlhkosti a vodě (mlha, déšť...) má vynikající, utěsní-li se krycí krytky, do přístroje opravdu nenateče, myji jej jak pod tekoucí vodou, tak v umývadle, žádný problém s tím nemám.

Nepočítejte ale s tím, že si, pod otevřeným nebem, budete v lijáku surfovat, či třeba volat. Nebudete, protože voda vytvoří na kapacitním display vodivou vrstvu a telefon bude "blbnout" - to je daň za dotykový SmartPhone, s kterou by měl potencionální zákazník dopředu počítat (leda, že by si jej "vytunil" stěračem). Display je nutné před náporem vody nějak ochránit, což u odolných telefonů klasické konstrukce (alfanumerická klávesnice a bez dotyku) není potřeba.

Jinak snese vcelku dost, pro zatím nebyl problém s horkem, ani mrazem, ani přechody mu nedělají problém. Párkrát mi spadnul, ne, že ne, ale větší pád ještě neprodělal. Každopádně, čím větší display, tím větší risiko defektu, s tím je nutno počítat.

Tělo, jako takové, je velmi pevné, žádné vrzání, či něco podobného, rozhodně nečekejte, ba naopak. Opatrnosti nutno dbát při výměně SIM karet, micro SD(HC) karet, či ACCU, kteréžto všechny se nacházejí pod zadním krytem, jež drží na dvou šroubech, které je nutno při výměně povolit (normálním velkým plochým šroubovákem, či šroubováčkem dodávaným výrobcem). Mně se už povedlo jeden šroubek strhnout (protáčel se), jistě je to moje chyba, ale opravdu stačí trochu víc dorvat.

Telefon ale Made in China, bohužel, nezapře.

Co vnímám dosti negativně je ta skutečnost, že telefon neumí používat k datovým přenosům 3G sítí na druhé SIM kartě. Důvod je prostý: pakliže nemám dostatečný signál pro datové přenosy na první (hlavní) SIM kartě, zapínám automaticky data z druhé. EDGE postačí na to, aby se mi načítaly notifikace e-mailů, facebooku, twitteru, zprávy apod., s opravdu velkým sebezapřením pak lze i něco najít na webu, ale třeba streaming hudby, stahování filmu, či něco podobného, je předem vyloučeno. Pravda, většina zákazníků v těchto končinách řeší FUP, s čímž asi výrobce počítal... Přece jen je to Outdoor telefon a primárně se nečeká, že s ním bude člověk v centru města, chápu, že absence jednoho 3G modulu navíc přístroj, o pár korun, zlevní na výrobních nákladech, ale je to škoda.

Absence podpory LTE taky zamrzí, odolné Casio G´zOne Commando 4G LTE pro Verizon Wireless stojí jen o cca USD 100.00 více a má ho, třeba. Přece jen, odolné telefony se neinovují tak často, jako telefony běžné, je třeba hledět trochu dopředu a za pár let bude absence LTE dost velký problém (jako absence HSDPA/HSUPA dnes, že).

Trochu výhrady mám ke kabelové konektivitě. Výrobce dodává se zařízením sluchátka, která jsou ale absolutně k ničemu (tak plechový zvuk nemám ani v Bluetooth pecce, opravdu jsou otřesná!) a micro USB / USB kabel, který slouží zároveň k nabíjení telefonu (v přílušenství je trafo do zásuvky, tzv. "cestovní nabíječka"). Obojí, jak "sluchátka", tak USB kabel, mají prodloužené konektory, protože zástrčky v telefonu jsou opravdu hodně utopené.

Tím je jednak znemožněno použití např. kvalitnějších sluchátek, či zapůjčené USB nabíječky, jednak se jedná o místo pro potencionální vstup kapalin a nečistot do zařízení.

Je třeba si opravdu zvyknout utěsňovat krytkou okamžitě po odpojení, jednak pracovat s krytkou velmi opatrně. Ne, že by byla přímo špatná, ale ve srovnání třeba s těsněním takového Inmarsatu IsatPhone pro (který má krytí "pouze" IP 54), je těsnění opravdu slabé. Caterpillar dodává s telefonem krytky náhradní, Evolveo nikoli, i to je třeba uvážit (Murphyho zákony pak dokazují, že náhradní krytku bude uživatel potřebovat právě a jen v nejméně vhodný okamžik, jaký je vůbec možný, že).

Proto třeba zamrzí absence takových "vychytávek", jako je bezdrátové nabíjení, či slot alespoň na druhou SIM kartu přístupný z vnějšku telefonu (jako to má např. Nokia Asha 210 DS, nebo jako se SIM karta vkládá do Evolve Gladiator RG300), samozřejmě patřičně utěsněný.

Jinak se telefon ovládá dobře, dotyk pracuje spolehlivě na prst i kapacitní stylus, display má slušné rozlišení.

Základní ovládání (odemčení display tažením, otevření ikony...) lze provádět i v rukavicích, telefon to podporuje, odzkoušeno.

Kdo má problémy s hardware tlačítky, tomu doporučím si v Nastavení - Zabezpečení - Zámek obrazovky zvolit "PIN", nebo "Heslo", nejlépe PIN shodný s tím, kterým chrání SIM karty. Jednak se tím ztíží využití mobilu případným nenechavcem, jednak pak není vůbec možné bez zadání PINu spojit hovor. Jak prosté...

Co se týká problémů s GPS: může být, že máte smůlu na špatný kus, pak není problém věc řešit reklamací. Ale obecně vím, že lidé neumí s GPS zacházet. Kupte, či pronajměte, si satelitní telefon a naučte se s ním spojovat hovor. Pak pochopíte, o čem je komunikace přes satelit a třeba vám nebude činit takové problémy se satelitní technologií pracovat. Satelit není BTSka. Toť vše. Ale i tak je menší nevýhodou, že GPS potřebuje dosti často ke svému provozu datovou podporu (A-GPS), to je však u telefonu této cenové kategorie, v našich končinách, vcelku pochopitelné.

Ke kvalitě fotoaparátu mohu pouze dodat, že je dostatečná. V zásadě jej používám pouze ke scanování kódů (čárových a QR) a k fotokopiím textu. K ostatku slouží kvalitní zrcadlovka, ne? Potěší přítomnost diody, která poslouží jako slušné nouzové osvětlení.

Závěrem nemám, co bych dodal. Za ty peníze je ten telefon dobrý, komu vadí, co jsem popsal výše, bude si muset holt připlatit, nebo použít ve ztížených podmínkách "blbý" odolný telefon.

Výdrž baterie při aktivním používání: Necelý den

Marek Albert

Přidáno: 29. června 2014

Zakoupeno v Alza.cz

• Zatim vse perfektni a nad ocekavani
  • Baterie-zajimal by me ten tyden bez nabijeni ve skutecnosti jsem rad za tri dny. Jinak opravdu super holt budeme casteji nabijet.

Pek

Pek

Přidáno: 24. června 2014

• robustnost
  • prostě to, proč si člověk takový telefon koupí
  • SW bez problémů
  • Dlouhá výdrž (možnost rozšířit o 40% zakoupením větší baterie)
  • Očko pro zavěšení (robustní;))

Pro lidi, kteří potřebují mít jistotu, že si zavolají i v extrémnějších podmínkách a navíc využijí i možnosti Androida, je toto ideální volba.

Děsil jsem se samovolného vytáčení, ovšem již jsem několikrát potřeboval přijmout hovor v rukavicích, a přijímání nosem se mi moc nelíbilo ;)
Poté, co mi telefon přišel a já zjistil, že tlačítka
!!!lze v sekci nastavení- usnadnění vypnout!!!
Jsem naprosto spokojen.

Jsem v tuto chvíli ve fázi zkoumání kvality GPS, prozatím nemohu říci nějaké negativum.

Telefon rozhodně není pro každého, ani si na to nehraje, není to kompromis.

Co se aktualizací SW týče, v menu je nyní položka aktualizovat SW.

Jozef

Jozef

Přidáno: 24. června 2014

Výrobce umožnil změnu chování tlačítek. Pro úpravu této funkcionality je třeba kontaktovat servis!

Petr Libánský

Petr Libánský

Přidáno: 23. června 2014

• DualSim
  • výkonná svítilna
  • hardwarová tlačítka - přijímání a vytáčení hovorů samovolně v kapse
  • opakovaný samovolný reset nastavení na tovární hodnoty

Telefon jsem si vybral, protože je odolný, DualSim a má GPS.
V prvních dnech užívání převažuje negativní dojem, kvůli samovolnému přijímání a vytáčení hovorů z kapsy díky nešťastně provedeným tlačítkům pod displejem.
Samovolný reset nastavení profilů a zvuků vždy po několika dnech také nepotěší.
GPS funguje bez problémů - při použití A-GPS.
Problém s hardvarovými tlačítky jsem vyřešil pomocí krytky kolem tlačítek, která je mírně převyšuje a zabraňuje tak jejich samovolnému stlačení.

Přidáno: 15. června 2014

• Výkon - rychlost
  • Čistý android bez zbytečností
  • Pomalá GPS

Zatím je brzo na komplexní hodncení, ale výdrž baterie týden při dvou aktivních SIM, denně několik telefonátů, SMS, občas použití WiFi, jas na polovině je ještě lepší, než jsem čekal. U budíku se mi nepodařilo nastavit různou dobu zaspání pro různé budíky. GPS v autě (bez datových přenosů) trvá i několik kilometrů, než se najde, pak už OK. Telefon je hodně velký - zatím se mi nepodařilo sehnat pouzdro. Nebude vhodný pro každého, ale já jsem zatím spokojen.

Přidáno: 11. června 2014

• Funkčnost
  • Přehlednost
  • Robusnost
  • Na slunci hůře citelný displej
  • Při plném využití GPS data těl - baterie tak tak 1 den ale třeba se to zlepší

Co jsem chtěl to mám a jsem spokojen

Diamant

Přidáno: 10. června 2014

• ano

jsem s ním happy, úplně je v poho a je hustej. Všude s ním sklízím úspěch. Uspěl i v největších pařácích, je to supr rychlej cvalda. Ano noční foto průměr, ostatní lepší jako recenze které jsem o něm četl. Už se těším , jak si ho vychutnám ve největších slejvácích, kolegové budou s provozem svých ajfonkú mimo, ale ja budu v poho fungovat :-)

Přidáno: 31. května 2014

Ideální na stavbu

Franta Fiala

začátečník

Franta Fiala

Přidáno: 28. května 2014

• Odolný telefon s hardwarem odpovídajícím ceně.

Nerozumím tomu, proč někdo jako negativ dává to, že telefon je robustní, tlustší a má zapuštěné konektory - kvůli těmto vlastnostem se tento telefon vyrábí a prodává, kdo toto nechce, volí klasiku. Telefon je pro ty, kteří chtějí odolný telefon, který vydrží nějaký ten pád, vodu a prach.

Ladislav křoustek

Přidáno: 26. května 2014

• přehledný, odolný
  • větší

odpovídá požadavku

Přidáno: 21. května 2014

• Odolnost,výdrž,originalita,český výrobek
  • pro někoho problém až dvojnásobná váha oproti jiným telefonům a jeho robustnost

Velice dobře odolný telefon, který vydrží i drsnější zacházení a člověk tak může využít jeho plný potenciál. (u mě super když si máte za silného deště v noci jak posvítit) Pokud nepoužíváte telefon jen jako módní doplněk a bavení se o tom co vše jeho nová technologie umí, tak tento telefon to umí taky, jen hold nesedne parádně do kapsy u riflí a nebude vítězem krásy, ale i tak budí nadšené debaty v hospodě. :)

Rafan

Přidáno: 17. května 2014

• Android 4.2 Jelly Bean který nepodporuje Adobe Flash Player

Pracuji ve stavebnictví a lesnictví, takže odolný telefon je pro mě
nutností. S tímto jsem zatím velmi spokojen.

ofir

ofir

Přidáno: 14. května 2014

• Hi
  • I bought 4-5 months now Evolveo Q 4 and I'm pleased with him especially from the battery, 7 days with 2 sim card's, normally about 7 days I don't talk much and some net WIFI, when I talk less it hold for 11 days
  • good day
  • nothing , I cold have a better camera

persistent for all

Přidáno: 29. dubna 2014

• 2 SIM karty
  • samovolné vytáčení
  • baterie po 4 měsících nedrží ani 6 hod.
  • špatné foto při snížené světelnosti ( blesk nezapíná)
  • nepřesné GPS
  • složité ovládání
  • kompas nepřesný po otočení ukazuje jinam než dříve
  • dělá si někdy co chce

Potvrzuji všechna negativa , které napsali jiní uživatelé
Asi bych si už nekoupil.
čekám, co řekne servis

Výdrž baterie při aktivním používání: Necelý den
Autodemuerte

Autodemuerte

Přidáno: 26. dubna 2014

• rychlý
  • zatím spolehlivý
  • všechno šlape, spokojenost
  • samovolné vytáčení různých čísel ( tísňového volání)
  • displej na slunci, to je bolest

Baterii není nutno 3x vybít a nabít, netrpí paměťovým efektem.

Micaqua

Přidáno: 22. dubna 2014

Zakoupeno v Alza.cz

Bytelný, odolný, po seznámení s ovládáním jednoduchý, dokonalý outdoor.

Radek Pavlík

Radek Pavlík

• Svižný systém
  • Zapuštěné konektory USB a 3,5mm

Telefonů jsem už vystřídal několik. Na všech bylo něco dobré - vypadá to, že EVOLVEO si to všechno dobré vzalo do svého StrongPhone Q4. Takže - dnes je telefon nejen na telefonování a u tohoto stroje šlape vše co je potřeba jak má. Jen málokdy je potřeba stroj zrestartovat - pokud přestane něco reagovat. Naprosto výborná je odolnost proti nárazu, vodě a prachu. Nepředpokládám, že se s ním budu potápět, ale jeden z chytrých telefonů mi odešel právě na mírnou vlhkost - koupelna při koupání a telefon položený na pračce. Tento stroj můžete do pračky klidně hodit s prádlem. Nic se nestane. Výdrž má i baterka, při plném používání telefonu mizí asi 1-2% za hodinu, což je sakra dobrý. Tři dny žádný problém, při mírnějším používání týden. Systém je také dobře naladěný, nic se neseká, pro mě jako běžného uživatele naprosto dostačující. Výhoda jsou i dvě sim - pokud vás někdo otravuje na služební, jednoduše ji vypnete a jedete jen soukromou. Je to trošku cihla, do kabelky se asi nehodí, ale kdo chce aby to něco vydrželo, musí pochopit.
Dobré jsou i takové kravinky, jako bytelný držák řemínku.
Kvalita fotek je na telefon až moc dobrá, jen ten blesk je trošku slabší.
Tělo se drží dobře, nikde nic nevrže, displej je příjemný a čitelný i na slunci.
No, někdo řeší samovolné přijímaní hovorů - mě se to ještě nestalo, asi někde v kapse, možná, ale rozhodně vítám tlačítka na přijetí a odmítnutí hovoru, které jdou obsluhovat v rukavicích.
Někdo zase řeší velkou hlasitost reproduktoru a sluchátek - na to stačí zase stáhnout aplikaci ekvalizeru a hodnoty posunout do mínusu... Důležité je, že zvuk je čistý i při malé hlasitosti - což se třeba u HTC Desire říct nedalo.

Jedinou chybou vidím velké zapuštění konektorů na USB a sluchátka. A navíc . oba konektory nejdou použít najednou (vadí záslepka). Chápu, je to daň za voděodolnost...

No a závěr? Je to nejlepší stroj jaký jsem kdy měl, na nic si nehraje a maká - a to za parádní cenu!

Přidáno: 17. dubna 2014

Po dvou měsících porucha reproduktoru, reklamováno, reklamace sice uznána, ale s připomínkou že další již neuznají, že telefon není odolný proti ocelovým prachovým částicím. Nosím ho v zapnuté náprsní kapse občas něco uřežu flexou. Kvůli prachotěsnosti jsem ho kupoval. Takže srhnuto - opět klamání spotřebitele

Přidáno: 17. dubna 2014

• Měl jsem telefon měsic bylo to řádně zabezpečeno zakrytovano telefon spadl do kbeliku s vodou asy na 10 sekund a bylo po něm nedoporučuji v rámci reklamace čekal jsem 30 dnu na vyjadřeni servisu tam byla následně reklamace zamitnuta arogantni chováni no nikdy více v minulosti jsem měl evolve gladiator a to bylo podobne no prostě šrot NE NE NE

Telefon jsem zakoupil s tím že by měl něco vydržet ,ale obyčejna nokie vydrži daleko hrubši zachazeni .
Tento produkt nedoporučuji nikomu

Kvalita fotografií pořízených telefonem: Špatná
Kvalita displeje: Špatná

Přidáno: 14. dubna 2014

• Je to KUS telefonu
  • Reaguje rychle a bez problémů
  • Nezamrzá
  • "Zatím" opravdu sám od sebe nevytáčí žádná čísla :)
  • Cenovka
  • Nelíbí se manželce :)
  • Konektor pro sluchátka a napájení je dost blízko u sebe

Je to KUS telefonu.. a po prvním potěžkání v ruce jsem o něj přestal mít strach. Reaguje rychle a bez problémů. Nezamrzá a "zatím" opravdu sám od sebe nevytáčí žádná čísla :) Nesnese kompromis, buďto ho obdivujete, nebo se vám hnusí. První varianta je správně..

Přidáno: 28. března 2014

Zakoupeno v Alza.cz

Slusnej telefon za dobry penize akorat obcas zloby wifi

Ronaldo

Přidáno: 28. března 2014

• perfektní

good

s.yety

s.yety

Přidáno: 27. března 2014

• Dobrý den všem co vlastní tento skvělý telefon. Mám ho koupený před Vánocemi 2013. Jsem s ním maximálně spokojený. Teď to trochu shrnu: Wifi- bez nejmenších problémů s citlivostí. Nevybočuje od ostatních telefonů - (porovnáno s Nokií E51, Sony Xperia Go; HTC Touch Diamond 2). Problémy s HW tlačítky nemám (provedl jsem nastavení v módu telefonu kde jsem deaktivoval gravitační senzor a zrušení automatického přijímání příchozích hovorů. Dále - před prvním spuštěním GPS, jsem dle všech možných článků měl obavy s jeho funkčností. Bohudík negativní zkušenosti některých uživatelů se nepotvrdily. GPS ( zapnutá asistence+ EPO) a použitý navigační program Sygic mobile ver. 13.4.1mi naběhla - studený stert 20s a hot start 5s ( několikrát testováno město, park, volné prostranství, počasí od zataženo ,mlha a nebo jasno). Někdy GPS nab...ěhla i dříve než za 15s - studený start. Baterie je unikát - běžně drží 4 a půl dne při norm. použití 2 SIM - privát a služební ( sms, e-maily, internet ,hlasové volání , nějaká ta hra a zapnutá LED svítilna cca 30 min). Když jsem telefon testoval a různě nastavoval a neustále něco zkoušel - GPS,Wifi;video, foťák... abych baterii vycucnul z 4% do 0% abych ze začátku nabíjel úplně vybitou baterii běžely mi na těch 4% dva díly MASH ( s vypnuím zvuku). Při větších úsporách energie akumulátoru by nebyl problém se dosta i na 5 dní výdrže. Systém pracuje svižně bez známek "zadýchání". Jsem spokojen- zatím bez nejmenších problémů Jen tak dál EVOLVEO.
  • V tuto chvíli jsem nic důležitého nezjistil. Chceto více času.

Doporučuji všem co potřebujou komunikační nástroj do nepohody nba které je spolehnutí a ne luxusní šperk.

Devatnik

Devatnik

Přidáno: 24. března 2014

• Výdrž batérie
  • Odolnosť
  • Nemá nič

Čo som čakal to som dostal. Chcel som odolný smartfón čo niečo aj vydrží a aj som ho dostal. Vodeodolnosť som testoval v Aquacity a bez problémov. Všetky tobogány som si nafilmoval za jazdy a aj sauny prešiel so mnou. Nárazuvzdornosť bola otestovaná nechcene že mi vypadol z vačku a z balkona z tretieho poschodia mi vypadol a na beton. Už som nedúfal ale nič. Štandartná batéria s kapacitou 2800mAh úplne postačuje, osobne pri plnom používaní ako je stále net, wifi, GPS, hovory a podobne bezproblémov 3 dni. Ja som si ale prikúpil velkokapacitnú batériu a s ňou vydržím viac ako týždeň. Treba sa prichystať, že je veľký a ťažký, na dnešnú dobu. S cenou to nieje až také zlé za 250e kúpite určite aj hosršie kúsky. Veľa sa naspomínalo samovoľné zdvihnutie telefonátu kvôli hardwareovým tlačítkam. Ano priznávam aj mne sa to stalo, ale neskôr som zistil, že to nebolo kôli tlačítkam. Bolo to z dôvodu, že mobil je nastavený na automatické prijímanie hovoru, pri priložení k hlave. Po deaktivácii tejto možnosti sa mi už nikdy nestalo, že by sa mi hovor sám zdvihol. Moje jednoznačné hodnotenie: super odolný smartfón, so super "vnútornosťami", za rozumnú cenu.

Přidáno: 24. března 2014

časem uvidím, zatím ok.

Roman Miník

Roman Miník

Přidáno: 14. března 2014

• Vzhled
  • Design

Dnes jsem si byl telefon vyzkoušet na vlastní prstíky a nevkládal jsem tam teda simkartu ale při zamknutém telefonu se po stisknutí zeleného tlačítka nestalo nic a při zmáčknutí červeného se telefon pouze rozsvítil ale neodemkl a opětovné stisknutí způsobilo jen zhasnutí telefonu takže nechápu jak může samovolně vytáčet tel. čísla může mi to někdo vysvětlit.

Hodnotím se jako: Technický guru
jajaa

jajaa

Přidáno: 14. března 2014

• Dual sim
  • Software: Android 4.2 Jelly Bean
  • samovolné vytáčení volaných čísel
  • samovolné příjímání hovoru v kapse
  • vysoká hlasitost i na nejnižší úroveň.
  • přibližně jednou za dva až tři dny se sekne

Po ohlédnout se po jiném

digitalportal.sk

Přidáno: 12. března 2014

Recenzia: Evolveo StrongPhone Q4 | DigitalPortal.sk

Pokiaľ hľadáte smartfón, na ktorý by ste sa mohli spoľahnúť aj v náročných podmienkach, riešením sú pre vás smartfóny od spoločnosti Evolveo. Táto spoločnosť má vo svojej ponuke viacero odolných modelov. Smartfón, ktorý nám prišiel na testovanie sa určite môže zísť každému, kto sa pohybuje vo veľmi náročných terénoch.

Celá recenze na digitalportal.sk
Bob

Bob

Přidáno: 8. března 2014

• Super design
  • Tělo telefonu je velice pevné, nelze jej ohnout
  • Bezproblémové ovládání
  • Výborný displej, dobře viditelný i na slunci, citlivost dobrá
  • Slušná výdrž baterie ( 12 hodin hlasitého poslechu rádia na reproduktor bez problému )
  • Je jiný než běžná produkce, každý se na něj přijde podívat
  • Dostačující fotoaparát ( není to foťák, je to telefon )
  • MP3, videa, internet, filmy, rádio, svítilna, GPS, SMS, MMS, hlasový záznamník atd, atd, atd.
  • K takovému telefonu by se hodilo pěkné terénní auto:)

K problémům s hlasitostí reproduktoru: při přehrávání hudby v modu pause lze levým spodním dotykovým tlačítkem otevřít nabídku, zde vybrat položku zvukové efekty, zde aktivovat tažením ekvalizér a v položce uživatel stáhnout sloupce ekvalizéru na minimum. Poté se zvuk ztlumí velice výrazně a lze si následně pohrát s dalším nastavením ekvalizéru. Jinak zvuk telefonu je proti jiným skutečně kvalitní, bráno měřítkem telefonního zvuku. Jako kulisa při práci dostačující. Telefon mám týden, ovládání bez problému, připojení k síti bezproblémové, budík spolehlivý, foťák dostačující, odolnost vyzkoušena jedním pádem na beton z výšky cca 1,2 metru - bez problémů ( ani škrábanec ). Zatím žádný restart, žádné zamrznutí, brouzdání po internetu atd. velice svižné. Dle mého názoru super design, pěkně padne do ruky a v případě potřeby jej lze bez problému použít jako úderový prostředek např. při sebeobraně :) nechtěl bych s ním dostat po kebuli. Dioda použitelná jako baterka také potěší. Je trochu těžší, já to beru spíš jako plus. Závěr: kdo ho chce, ať si ho klidně koupí, bude spokojen.

kovalski

kovalski

Přidáno: 4. března 2014

• výkon
  • odnímatelný kryt baterie
  • jedinečnost (podobný telefon budete shánět jen těžko)
  • hardwarová spoušť fotoaparátu
  • hardwarová tlačítka pro přijetí hovoru
  • úchyt na poutko
  • příjemná cena
  • hmotnost (nesnáším, když je telefon jako kus polystyrenu)
  • ideální úhlopříčka displeje (5 palců už mi přijde až moc)
  • odemykání přes tlačítko zamítnutí hovoru
  • průměrný fotoaparát
  • občas slabší signál GPS, WiFi
  • hlasitý reproduktor (respektive, že se nedá pořádně ztlumit)

Telefon velmi doporučuji, pokud ovšem nepožadujete některé z těchto vlastností: "nacicmaný" vzhled, hmotnost čínské hračky za 30 kč, fotoaparát s 387 000 megapixely (radši si stejně kupte pořádnou zrcadlovku), vlasovou tloušťku zařízení a podobné úchylnosti současného trhu s mobily. Skutečně, strávil jsem velmi dlouhou dobu, než se mi povedlo najít alespoň minimum trošku odolných a kvalitních telefonů a Evolveo strongphone Q4 je jednm z nich. Osobně jsem chtěl slušně výkoný telefon vhodný na všemožné OUTDOORové aktivity a hlavně Geocaching a našel jsem ho právě v tomto telefonu. Před koupí mě docela vyděsily recenze, tvrdící údajnou absolutní nefunkčnost GPS, ale v mém případě se jedná pouze o občasný slabší signál (správný geokačer musí být schopen najít poklad i téměř bez signálu), který mi nečiní žádný problém GPS využívat téměř každý den. A i ostatní vlastnosti telefonu nevyjímaje výkon při hraní her, ale také včetně hmotnosti (která možná někoho vyděsí, ale po půl hodince používání telefonu ji ani nepoznáte) jsou super. Pouze zamrzí samovolné odemykání telefonu v kapse (můžou za to tlačítka pro přijmutí hovoru, která ale jinak hodnotím kladně), průměrný fotoaparát (na dneštní poměry u telefonů), slabší LED dioda fotoaparátu a problémy s hlasitostí reproduktoru. Pokud tedy chcete výkoný telefon pro venkovní aktivity a štvou vás ta dneštní tenoučká "pádla" s nulovou odolností, tak jen směle do toho.

martin

martin

Přidáno: 25. února 2014

• asi odolnost. Při jebnutí s ním cigána do hlavy ho rozhodně zabijete.
  • Váha a velikost,
  • vysoká hlasitost i na nejnižší úroveň.
  • Složité ovládání.
  • Moc lesklý displej takže za sluníčka vidím spíš svůj ksicht než menu a foťák ten je spíš na dokumentaci než do alba.

Telefon mám týden a ani jednou se mi sám nevypnul. Nikdy se mi hovor nezvednul sám. Vlastně všeho čeho jsem se bál a očem jsem se tady dočetl se mi zatím nestalo. Baterka vydrží 3 - 4 dny při častém volání, připojování wifi jde samo bez problémů, nikdy sám nyvytočil žádný číslo.

Etien10CZ

Etien10CZ

Přidáno: 24. února 2014

• mám ho
  • nevím

Pokuď se rouhodujete, v nejbližší době budu mít k dispozici Aligator RX430 eXtremo Dual http://mobilni-telefony.heureka.cz... , budu srovnávat.

Přidáno: 23. února 2014

(Upraveno 23. února 2014)

• asi odolnost i když Gorilla Glass žádný zázrak není

FUNGUJE TO!!!

Přidáno: 16. února 2014

No mam silny zaujem o tento telefon, ale pokial hovorize ze s tymi tlacidlami na primanie hovoru je taky velky problem, tak si ho na 100% neobjednam. naco mi je telefon ktory bude dvihat vo vrecku hovory samovolne.

Jiráský Richard

Přidáno: 16. února 2014

(Upraveno 16. února 2014)

Zakoupeno v Alza.cz

• Velmi výkonný,kvaltní displej,dobré zpracování a kvaliitní součásti
  • Zpočátku zarazí větší rozměr a hmotnost,pozdeji po uvyknutí nevnímáte
  • Vyšší cena za kvalitu,vysoký výkon a odolnost

velmi vysoký výkon,výdrž,odolnost, vhodný pro náročnou práci a pohyb,i pro náročné hráče.
Výkon v testu Antutu 13730.
Vyšší cena,leč výborná volba za takto našlapaný a odolný telefon.

Ověřený zákazník Kamenný obchod

Václav Penc

Přidáno: 15. února 2014

Zakoupeno v Kamenný obchod

• Odolný,super vzhled,vybavenost
  • špatný blesk při focení ve tmě,příjem hovoru v kapse

Je to muj první dotikáč a ovládání je pro mě zatím složité,ale jinak jsem s nim spokojený až na těch pár detajlů.Telefon jsem si vybral hlavně pro jeho odolnost kterou plně využiju.

Marek Švub

Marek Švub

Přidáno: 13. února 2014

• Čtyřjádro
  • led svítilna
  • výkonný reproduktor
  • padne do ruky
  • samovolné vytáčení posledních volaných čísel

Telefon mám od vánoc, tak můžu napsat pár řádek k tomuto telefonu. Skrz neustálé posunování termínu jsem na něj čekal asi 2 měsíce s tím, že se vždy po 5-ti dnech termín posunoval. Čekal jsem opravdovou cihlu, ale v realitě to není taková hrůza, rozměry matou skrz vyztužený gumový kryt, který dělá telefon větším. Hned mi padl do ruky, dobře se ovládá v jedné ruce a ještě lépe po otočení do vodorovné polohy. Čtyřjádro pracuje velmi svižně, rychlé přepínání aplikací, prostě s rychlostí spokojenost. Ve zkratkách k funkcím - GPS funguje v pořádku, neměl jsem problém s navigací v zastavěné oblasti. WiFi signál chytá velmi dobře, tam není nejmenší problém. Velmi mne překvapil reproduktor, ten hraje opravdu silně. K tomu navazuje jedno mínus - když chcete něco poslouchat potichu, tak musíte napojit sluchátka - nejtišší stupeň je pořád hodně hlasitý. Baterka při zapnutém internetu, hraní her a poslouchání hudby vydrží asi den, podle vytíženosti. Bez internetu a náročných aplikací jako jsou hry není problém na jedno nabití vydržet několik dní. O vysoce odolném displeji Gorila Glass bych pochyboval, už mám na displeji 2 jemné škrábanečky a to jsem telefon ještě nevystavil pořádné zátěži na kterou je tento telefon "podle výrobce" určený. O foťáku tady psát nebudu, foťák na mobilu řeší jenom určitá skupina lidí co neví, že na focení je foťák a mobil je na volání. Každopádně led lampa oproti konkurenčnímu CAT B15 určitě potěší.
A teď asi to nejdůležitější - hardwarová tlačítka - to je vážení HOROR! Telefon neustále samovolně vytáčí poslední volané čísla, nemusíte ho dávat do kalhot do úzkých kapes, stačí ve volné kapse v bundě a telefon sám vytáčí poslední čísla. Že mi rodina říká, že jim pořád volám a nemluvím bych přežil, ale když dojednám pracovní schůzku, ukončím hovor, telefon založím do bundy do kapsy a vzápětí vytáčím obchodního partnera znovu, jenže teď už nevědomky a dotyčný slyší jak si vykládám v autě s manželkou, poslouchám rádio atd. tak pak si připadám jak blbec a rozhodně mně tyto situace kazí vztahy se zákazníkem. Můj pohár se přeplnil po rozhovoru s reklamačním technikem firmy Abacus electric s.r.o, výrobcem, dovozcem a distributorem firmy Evolveo. Můžu říct, že tak arogantního člověka jsem potkal naposledy v jednom autobazaru a hovor jsem ukončil po informaci, že z jejich strany se nejedná o závadu a jedná se o vlastnost telefonu s vysvětlením, že tyto tlačítka je aspoň možné mačkat v rukavicích....Než jsem ukončil hovor, stihl mě ještě odkázat na bezplatnou linku(asi se jim stížnosti hromadí). Na bezplatné lince mně nějaký člověk řekl, že o tom vědí, ale zatím se to neřeší. Začal mi doporučovat nějaké aplikaci na zamykání displeje, tlačítek a už ani nevím čeho, pač jsem hovor ukončil. Možná bych tuto recenzi nepsal, když bych byl jediný s tímto problémem, ale je nás hodně, oprvadu hodně... Telefon odevzdávám na reklamaci a samozřejmě čekám, že mi telefon vrátí s tím, že je vše v pořádku. Jsem připravený telefon vracet dokud nebude fungovat tak jak ho nabízejí, tedy jako "VYSOCE ODOLNÝ SMARTPHONE" V případě, že neuznají moji reklamaci, jsem ochotný postupovat dále, tak jak mám dle českých zákonů právo, protože aby někdo nabízel "outdoorový" telefon který sám bez vědomí majitele vytáčí hovory a reklamační technik tvrdil, že jde o "vlastnost" telefonu, to teda tak opravdu nenechám. Výrobci jsou zvyklí, že v České republice lidé většinou tolerují chyby a závady a bojí se rešit problémy, např. s běžnou spotřební elektronikou, jenže já, když kupuji "ODOLNÝ" telefon, tak počítám, že ten telefon odolný sakra je!!! Ti co mají stejný problém, mohou mne klidně kontaktovat při řešení problému. bountyhunt@seznam.cz

Přidáno: 9. února 2014

• kvalita zpracování
  • přijem signálu
  • fotoaparat
  • hlasitost
  • nelogické ovladáni bez navodu

tento telefon mám již cca měsíc, jeho nespornou výhodu vidim v odolnosti a vydrži baterie. I přes kazdodenní telefonování, hrani her a surfování není problém nabijet ob tři dny. Bud jsem to přehledl, nebo to nikde opravdu nepsaly,ale s telefonem přisla i externi nabíječka s funkci svitilny a čtečky sd karet. což mne velice mile prekvapilo. jak zde někteří píší, muj pristroj chytá gps signal bez problemu, všude. WIFI take bez problemu, spis bych řekl, že příjem siganlu je dost citlivý.
Co mne nepotěšilo, je nemožnost ztlumit telefon, tak aby nerušil. Kdo jste zvykly v posteli hrat hry, či sledovat video a neležite tam sam, Bez sluchátek se neobejdete. Podle odpovedi výrobce, je telefon outdoorový a je hlasity záměrně.Další nevýhodou je fotoaprat, kde je vše silne podexponováno a ani korekce expozice to neopravi.HW tlacitko téměř nelze pouzit, protože se macka tak težko, že při tom určite hnete telefonem.to mne trochu zklamalo. Poslední negativni věc mi prijde menu telefonu, kde pokud něco hledate, není to vůbec tam kde by to clovek čekal,ale uplně jinde.....což jde jen o zvyk,ale dokaze to lehce znepříjemnit...každpadne, pokud tyto tři věci pominu, jsem s telefonem spokojen a pro pobyt v prirodě a veńku je super. Tam ocenite i jeho vysokou hlasitost, kdy je slyset opravdu všude...dokonce i v plne varne konvici reprodukoval hudbu velice kvalitně :o)

Jan Kapek

Jan Kapek

Přidáno: 2. února 2014

• výdrž baterie, vypadá odolně, lze připojit jako massstorage, slušný výkon
  • Nic moc WiFi a GPS, svítilna není na tlačítku, u foťáku nefunguje namáčknutí. Po týdnu oděšla WiFi a bluetooth.

Telefon jsem koupil v Mallu včetně externí baterie. Potřeboval jsem telefon do přírody a pro geocaching. Od koupi mě sice většina lidí odrazovalo, ale parametry vypadali velice lákavě. Telefon ničím moc nepřekvapil (mimo velikosti a hmotnosti). Bohužel po týdnu nefunkční Wifi a bluetooth. Bez problému vrácen v Mallu. Příště si dám na tuto značku již pozor.

Polcik

Polcik

Přidáno: 31. ledna 2014

Dobrý den, telefon je jaksi už měsíc vyprodaný, ale je zajímavé, že v Globusu ho mají a ještě nejlevnější na trhu.(prý ho mají normálně i několik kusů na skladě.) Telefon mám jeden den zatím super.

Přidáno: 21. ledna 2014

Zakoupeno v Alza.cz

• V této cenové kategorii nemá konkurenci
  • Malinko horší foťák na 8Mp

Odolný telefon v teto výbavě je super.
Vše funguje bezvadně ,

Michal Bareš

Michal Bareš

Přidáno: 21. ledna 2014

• výkon
  • vzhled
  • výdrž baterie
  • slabé gps (lze softwarově vylepšit!!!)
  • nebudou aktualizace FW

Telefon s vynikající odolností a rychlým zpracováním dat.
Doporučuji všem, kteří od telefonu neočekávají jen základní funkce, ale také výdrž.

Kodlmax

• Hardware čtyřjádrový procesor
  • GPS
  • Software: Android 4.2 Jelly Bean
  • Fotoaparát: 8 Mpx fotoaparát s bleskem
  • Display: 4.0" IPS Gorilla Glass displejem se zvýšenou odolností proti poškrábání
  • Slot pro pamětovou kartu
  • Tvarování telefonu
  • Dual SIM
  • Notifikační dioda
  • Tlačítka přimutí odmítnutí hovoru na přední straně telefonu
  • Nic: Už jsem používal mnoho telefonů různých značek, ale tento je ten nejlepší co jsem zatím měl.

Robusní konstrukce:
pokud chcete telefon tkz. do ruky, tak doporučuji. U tohoto telefonu se nemusíte bát, že vám vyklouzne z ruky, nebo že se vám bude špatně držet. Tohle je telefon pro chlapy, špičkově tvarován, vše je precizně zpracováno, musím říct, že je to poprvé kdy vím,že si můžu dovolit drsnější zacházení a telefon bude přesto fungovat.
Software:
rychlá a svižná odezva. Je znát čtyřjádrový procesor a 1G paměti. Ještě se mě nestalo že by se Android zasekl, nebo jsem ho musel restartovat. Vše běží plynule...
GPS:
zatím bez chyb, vyhledávání satelitů bez větších prodlev.
Výdrž baterie:
při normálním provozu vydrží baterie tři až čtyři dny. Jelikož jde o mobil s větší úhlopříčkou tak je kapacita baterie dostačující a s dobrou výdrží.
Dual Sim:
každého operátora máte jinak barevně zvýrazněného. Je na vás z které SIM karty chcete volat, posílat SMS a dokonce si můžete pro každou SIM kartu zvolit jinou vyzváněcí melodii.
Tlačítka přimutí odmítnutí hovoru na přední straně telefonu:
někomu může vadit, že je tu možnost přijmout hovor i těmito dvěmi tlačítky, ale já jsem rád, že tu jsou. Neumím si představit jak u outdoorového telefonu přijímám hovor v rukavicích, bez těchto tlačítek a to jen dotykem na display telefonu (neproveditelné)

Bonus k nákupu - vodotěsná dobíjecí baterie 3000 mA - čtečka karet, SOS svítilna, laser, UV lampa...

cejkyn

Přidáno: 16. ledna 2014

Zakoupeno v Alza.cz

• opravdu tento přístroj vypadá nezničitelně
  • velké plus zpracování (dostalo mne uchycení zadního krytu šroubkama :-) )
  • Dual sim
  • rádio
  • IP ochrana
  • zpracování
  • dobrá svítilna
  • fotoaparát asi průměr
  • velká kapacita baterie
  • Zatím se v této verzi androidu ztrácím, telefon máme doma necelý týden.

Tento přístroj si asi koupí jen mužská populace. Svým pogumováním celkem "nakyne" do velkých rozměrů. Telefon jsem koupil pro svého otce, pro kterého je to první dotykáč. I jako doslova laik se v něm celkem zorientoval a stačí si na něj jen zvyknout. Jelikož mu mobily doslova umírají v ruce, byl outdoorový telefon jasná volba.
Dual sim funguje dobře, signál dobrý, bluetooth + WI-FI taky

Iveta

Iveta

Přidáno: 15. ledna 2014

• odolnost
  • všechno až na MAC adresu
  • MAC adresa se po každém zapnutí a vypnutí wifi nebo telefonu mění, prý je to vlastnost telefonu, říkali servisáci, ale to je blbost, MAC má být jedinečná pro každé zařízení....

S telefonem bych byla spokojená, kdyby se stále neměnila MAC adresa, není jisté zdali bude v dohledné době nový firmware, který by to vyřešil.ale jinak mobil nemá chybu

s,yety

s,yety

Přidáno: 15. ledna 2014

• zatím je to nejlépe vybavený outdoor co se prodává v CZ

možná, že by stačilo nějak upravit sw pro přijíjem a ukončení hovou pomocí HW tlačítek na dvojklik nebo stiskem kombinací např. pro příjem hovoru kliknout na zelené HW tlačítko a okamžitě na červené a pro odmítnutí nebo ukončení hovoru pak naopak (rychle červené a hned zelené tlačítko.

Zobrazuji 1 - 50 ze 103 recenzí [ 1 ] 2 3

HTC Desire 500