Doro Liberto 820 Mini

4 GB
NFC
GPS modul

• , zakoupeno v Electro World

• Prehledny, po 1 dni srozumitelny pro seniory ci zacatecniky. Dobre slysitelne zvoneni. Kombinace dotyku s tlacitky. Skvela vydrz baterie - bez internetu cca 4 dny! Zvladlo to i 32 GB kartu, takze OK. Kolebka k telefonu, ktera z telefonu vytvori pohotovy nocni hodiny s moznosti prehravani hudby, nastaveni budiku, senzor automaticky upravuje podsviceni displeje, super!
    • Horsi fotoaparat, celkove pomalejsi, ale pro nase ucely naprosto dostacujici. Jedine, co nas stve, ze si uzivatel muze postrannimi tlacitky +/- nevedomky ztlumit vyzvaneni, a ani o tom nebude vedet (neprisli jsme moznost deaktivace techto dvou tlacitek). Chvilku se vudete prokousavat nastavenim ikon na plochach (ve zjednodusenem rezimu neni takova variabilita a nastaveni je paradoxne slozitejsi, proto jsme se nakonec rozhodli pro "slozitejsi" rezim, ktery je kupodivu uzivatelsky privetivejsi)
  • , zakoupeno v Electro World

• jednoduché ovládání vhodné i pro absolutní "mobilní" začátečníky, pouze aktivně využívané ikony, velká písmena a číslice

Přehledný displej bez zbytečných ikon, které stejně nikdo nepoužívá. Doporučuji uživatelům, kteří chtějí rychle v mobilu najít, co potřebují. Ideální pro uživatele ve středním věku (kolem 50), kteří se už necítí na klasické smartphony, ale zároveň ještě nechtějí dělat parádu s typickým důchodcovským telefonem.

• , zakoupeno v Electro World

• Možné nastavit veliké písmo i ikony. Snadné ovládání. Má veškeré potřebné funkce. Pro seniory ideální a i běžného uživatele zaujme. Funkce Doro manager, pomocí které je možné na dálku sdílet obrázky, kontakty, upravovat některá nastavení a monitorovat aktivitu uživatele (vhodné u osaměle žijících seniorů).

Telefon doporučuji, dobře se s ním pracuje, dá se upravit tak, aby se seniorům snadno používal. Zároveň je i hezky designově proveden. Telefon jsme koupili pro 65 letou babičku, která má potíže s třesem rukou. Je s ním spokojená, líbí se jí a po nainstalování intuitivní klávesnice říká, že se jí píšou SMS zprávy lépe než ve starém tlačítkovém telefonu.

Konstrukce
Uživatelská paměť
4 GB
NFC
GPS modul

Smartphone DORO Liberto 820 Mini je vhodný pro důchodce a začínající uživatele smartphonů. Zařízení je poháněno dvoujádrovým procesorem s frekvencí 1,3 GHz a disponuje vnitřní operační pamětí RAM s kapacitou 512 MB. Svá data si můžete uložit do interní paměti telefonu, jejíž kapacita je 4 GB. Díky slotu na paměťovou kartu MicroSD můžete paměť zařízení rozšířit. Fotografie a videa můžete zaznamenávat díky 5 Mpx fotoaparátu s autofocusem a vestavěným bleskem. Dominantou smartphonu je 4" displej technologie IPS s rozlišením 480 x 800 obrazových pixelů. Kapacita baterie je 1500 mAh.

Díky skvělé aplikaci My Doro Manager mají k telefonu přístup např. ostatní příslušníci rodiny, např. pro jednoduché přidávání kontaktů, fotek, aplikací. Ale také díky ní lze vzdálené programovat veškeré nastavení a funkce telefonu (zvuk, wifi, kontakty, asistenční tlačítko, zobrazení atd…). Lze tak činit z jakéhokoli jiného smartphonu, tabletu, počítače.

• , zakoupeno v Electro World

• Vše.Pro seniory absolutně nepoužitelný díky složitosti ovládání.

Největší omyl-koupě.

• Jednoduché ovládání
    • Vhodné pro seniory nebo na naučení.
    • Vyditelnost na přímém slunci špatná, ale to má většina těchto telefonů.

Jsem senior. Je to můj první telefon tohuto typu. Používám tenhle telefon již 6 měsíců, jsem snim spokojený. Nemá pro mě moc zbytečných funkcí. Je přehledný a ovládat jsem se ho naučil bez problémů.

• , zakoupeno v Electro World

• -vyplňuje mezeru v této kategorii na trhu
    • -rozsah funkcí odpovídají možnostem uživatelů
    • -není vhodný pro uživatele,kteří neznají základy volání

-72-letý zvládl přechod z tlačítkového mobilu za 4 hodiny
    -Android není Symbian-pokroku se musíme učit

• velké ikony
    • vše přehledné a spolehlivé
    • jednoduché nastavení

Nejlepší mobil pro seniory co jsem měl v ruce. Vše OK, maximální spokojenost.

• , zakoupeno v ITAGE, spol. s r.o.

• vhodné pro seniory

Mobil je jednoduchý, doporučuji ho seniorům.

• opravdu jednoduchý telefon se všemi náležitostmi smartphonu
    • velké ikony a text
    • nabíjecí kolébka
    • vzdálená správa zařízení
    • jako u každého smartphonu záleží výdrž baterie na využívání telefonu

telefony máme v rodině 3 a všichni uživatelé jsou s ním nadmíru spokojeni

• funkce SOS tlačítka
    • rozhraní menu
    • velká klávesnice
    • vzdálený přístup

Koupeno pro prarodiče po předvedení na O2 prodejně. Skvělá funkce vzdáleného přístupu, kdy můžu zařízení babičce spravoat v případě potíží. Stejně tak funkce SOS tlačítka funguje skvěle a zrychlená funkce vytáčení konktaktů.
    Celkově spolehlivé zařízení, při dodržování všech aktualizací. Jsem velmi spokojen. I babička.