Caterpillar CAT B15

142 g
Možnost paměťové karty
Odolné

• , zakoupeno v Alza.cz

• jednoduché ovládání, protiprachové a protivlhkostní vlastnosti, z důvodu kterých jsem ho objednala
    • nevím

spokojenost

• , zakoupeno v CZC.cz

Opravdu první nerozbitný telefon. Zkusil jsem Samsunga i Sony , ale tento je opravdu pracovní.

• , zakoupeno v ePROTON.cz

• produkt splnil mé očekávání. Cena odpovídá kvalitě. Oceňuji 2 sim v jednom zařízení, přehlednost, dotykáč, android, jednoduché ovládání, robustnost, velmi vydařený design, děkuji... snad mi dlouho vydrží
    • mobil nemám zase tak dlouho, abych ho přechválil a zatím mi "nespadl na zem", abych mohl posoudit i jeho nerozbitnost

jsem nadmíru spokojen

WCDMA :

Možnost Wi-Fi :

Základní :

• Dělá krásné fotky
    • Že je nerozbitný HAHAHA spadl mi z úrovně pasu a prasklo rycí skol a v servisu mi řekli že v záruce si to mám zaplatit sám že na mechanické poškození se záruka nevztahuje.
    • Věčně jsem bez signálu i v místě kde běžný telefon signál má

nebrat

• Odolny - vydrzel dve deti a dva roky.
    • Po dvou letech desne pomalej!! 1GB RAM je nanic. Nepomohl ani resret. Pomala GPS.

Navazuji na svoji recenzi z dubna 2013 :)
    S mobilem jsem byl spokojen cca 1,5 roku. Pak se zacal strasne zpomalovat coz me strasne stvalo. Velmi pomala GPS tomu nepridala. Tudiz bohuzel nedoporucuji. V lete se me povedlo ho utopit a to i pres to ze jsem zkontroloval gumove krytky. Nicmene abych nekrivdil vyrobci tak voda se dostala do mobu pres membtrany a predpokladam ze pricinou bylo jedno "nucene" plavecke tempo s mobilem v ruce tj. prekonani tlaku vodniho sloupce v 1m. Koupil jsem Xcover 3 a zatim drzi ikdyz ma taky sve muchy :(.

• Opravdu splňuje sliby o odolnosti
    • Jednoduché ovládání
    • V základu již odkazy na různé zajímavé/užitečné CAT stránky (stavbaři ocenní)
    • Malá RAM pameť
    • Chybějící svítilna u fotoaparátu
    • Fotoaparát 5MPix poslouží na focení toho co je potřeba, pokud má někdo potřebu fotit svůj obličej na facebook ve FullHD ať nehledá odolnej telefon.

Krom toho že jsem se z počátku nervoval s RAM pamětí tak jsem zhistil že se to dá jednoduše vyřešit nějákým "app killerem". Fotoaparát jak jsem zmiňoval mne osobně stačí ( na nafocení dílů/materiálů/nebo fotek z toulání přírodou je adekvátní). Rozhodně nedočkavcům doporučuji ale trpělivější nechť dočkají modelu B 15 Q jenž všechny nedostatky B 15 vynahradí :)

• Nevím...Snad jen to že po dvou létech provozu není na displei ani šrámek...
    • Skoro vše...Téměř nepoužitelný foťák,zadní kryt katastrofa,ten odpadne i při nošení v kapse...Pomalý,slabá baterie,sám si přepíná módy jak uzná za vhodé(nejčastěji letadlo a to i při hovoru)..Už se s ním nervuju přes dva roky...Prostě nejhorší mobil v mém životě...

Chtěl jsem mobilní telefon do nepohody,koupil jsem si heblo pro masochisty...

• odolnost
    • malá paměť
    • světlo
    • pomalost

Telefon mám 2 roky. Je to podle mě velmi odolný telefon, padá mi celkem často na zem a vše zatím přežil. Do vody mi spadl taky a vše v pohodě. Chybí mi vzadu světlo, když je to telefon do tvrdých podmínek, měl by ho mít. Dále foťák je úplně k ničemu, aspoň trochu hezkou fotku dostanete když je venku jasno a svítí sluníčko, jak je jen trochu zamračeno, tak hezkou fotku prostě neuděláte. Pak mi ještě vadí pomalost, když prohlížím něco třeba v Chromu, tak se mobil dost seká a občas zareaguje až po několika sekundách. Potom ještě nemá moc velkou paměť. Kdybych to měl shrnout, tak je to telefon pro lidi, co potřebují, aby něco vydržel a v podstatě z něj píšou jen SMS, volají a příležitostně jdou na internet. Když na něm potřebujete i pracovat je prostě pomalý. Jinak baterka vydrží při intenzivním používání den, ale když na tom telefonu nic moc neděláte tak třeba i 3-4 dny. Tím pádem přesně pro mě.

• Dizajn
    • Tvar
    • Vaha
    • Veľkosť
    • Rýchlosť Wi-fi
    • Pripojenie na net
    • Samo otáčanie displeja ,ak je šikmo otočený,nevie na ktorú polohu sa má otočiť.

Ja mobil veľmi nešetrím.Potreboval som mobil, lebo predošlí to už nevydržal (prach , špina , voda, )Robím v prašnom a na domácej farme takže prostredí mu vyhovuje, nemusím dávať pozor či náhodou mi nevypadne z vrecka ,atď.Ja som sním zatiaľ spokojní.Je v záruke takže musí vydržať nedbalé zaobchádzanie

• Design
    • katastrofa
    • zamrzá navigace
    • přepínají se režimy tichý,venku atd
    • sms se odesílají jako mms
    • foťák je jedna velká katastrofa
    • výdrž baterie 1 den při normálním používání
    • 3 měsíční používání a již po druhé reklamace, tedy třetí základová deska
    • při pádu ze stolu přestal fungovat displej na dotyk

Po dlouhém vybírání mob. tel. jsem si vybral tento tel. jelikož jsem předpokládal, že v provozu dílny a na stavbách se mi bude hodit opravdu odolný telefon. Jako odolný opravdu nevydržel ani pád ze stolu. Fotoaparát jsem chtěl používat ne jako profi, ale na různé doplňkové foto na stavbách. Fotky jsou strašně rozostřené a rozmazané. Prostě hrůza. SMS se odesílají jako mms. Po 3 měsíčním provozu (běžné používání, žádné pokusy) byl mobil dvakrát na reklamaci. Nyní mi pro změnu zase problikává displej a opět zamrzává navigace.
    Pokud někdo chcete tento tel. kupovat, tak Vám dám radu zadarmo, kupte si jiný. Horší snad není.

• první rok jsme byl spokojen, potom to šlo od 10 k 5.
    • nemá LED osvícení, vypadky signálu, slabá baterie, mala pamšět ram. vodotěsnot, hrozná kvalita zadniho reproduktoru, celková rychlost telefonu, zadní kryt vrže!

Telefon jsem si koupil s tím, že pracuje v težkých podmínkách.Ovšem po roce jsme z jistil že telefon neni tak dobrý jak ose uvádí.. zatu cenu bych už takoy telefon nekoupil. docela mě zklamal, praskne vám sklo reklamaci vam neuznají, vodotesnost po roce nulová, kvalita reproduktoru hrozná. jedina vyhoda je snad DUAL-SIM a vzhled. jinak NIC. v tomhle případě kvalita rozhodne neodpovída ceně vyrobku.. nikdy víc.

• nevím co bych napsal
    • Po roce a půl telefon není tichý vyzvánění i sluchátko a nejde zesílit no prostě hrůza. Od samého začátku se seká a vypadává signál.Telefon my vypadl z kapsy a vypadl asi z 90 cm a rozbil se sklo na displeji.

nic moc už bych si ho nekoupil.

• Měl by být nerozbitný, ale nevím, nezkoušel jsem
    • Všechno ostatní. Neuvěřitelně strašnej telefon, signál naprosto tragickej, datový přenos ještě o hodně horší, výdrž baterie malá, fotoaparát k ničemu. V metru se absolutně nechytá připojení k netu - myslím tím mimo tunely.

Společnost Caterpillar by se měla držet výroby strojů, ale NIKDY, NIKDY už by se neměli cpát do něčeho podobného....