Asus ZenFone 5 16GB

Typ SIM karty
microSIM
FM rádio

• , zakoupeno v SlevyElektro.cz

• Po 2 letech intenzivního provozu stále funguje, kapacita baterie se příliš nesnížila.
    • nemá LTE, občas je třeba vypnout a zapnout. Zejména kvůli GPS, které přestane fungovat.

Kvalita odpovídá ceně, vše je pomalejší a méně výkonné než u dražších přístrojů, ale doted jsem byl spokojený,

• , zakoupeno v KIM Group s.r.o.

• Dobrá životnost baterie, vzhledově pěkný. Poměrně rychle reaguje, neseká se. Slušný fotoaparát. Padne do ruky.
    • Pokud není v obalu, klouže. Poměrně rychle se zahřívá. Zatím si nevím rady s tabulkou, jak ji zrušit, která se opakovaně dokola ukazuje na display.

Telefon jsem si vybrala dle vzhledu a recenzí. Zatím je to nejlepší telefon, co jsem měla. Vzhledem k distribuci EU má u nabíječky nástavec pro ČR a bohužel při odpojení ze sítě se rozděluje. Je tu možnost se při tomto činu dotknout kovové spojky, což se mě přesně stalo. Tak mě táta nabíječku s nástavcem stáhnul el. páskou. Jinak jsem s telefonem spokojená a doporučila bych ho každému, komu se líbí. Určitě neudělá chybu a za ty peníze není o čem mluvit. Pro mě dobrá koupě, funguje tak, jak jsem se dočetla v recenzích a v popisu.

• , zakoupeno v mojemobilka.cz

Splňuje téměř všechny parametry,pro které byl vybrán.

Konstrukce
EDGE
Typ SIM karty
microSIM
FM rádio

Smartphone s nadčasovým designem, přináší výkon s procesorem Intel, platformu Android s nadstavbou ASUS ZenUI, displej s tvrzeným sklem Gorilla Glass 3, ASUS SonicMaster. Displej 5" IPS, rozlišení 1280 x 720 bodů, procesor Intel Atom Z2560 (frekvence 1,6 GHz), 16 GB interní paměť, 8MPix + 0.3MPixfotoaparát, GPS navigace; bezdrátové technologie WiFi, Bluetooth; Dual SIM, OS Android 4.3 Jelly Bean. Přichází ASUS ZenFone 5

Zajímavý smartphone ASUS ZenFone 5 okouzlí úchvatným designem inspirovaným ultrabooky ASUS ZenBook. Přináší bezproblémový multitasking s procesorem Intel, platformu Android s nadstavbou ASUS ZenUI, displej opatřený povrchem Gorilla Glass 3 a špičkové ozvučení ASUS SonicMaster.

Design, který nadchne

Design byl inspirován ultrabooky ASUS ZenBook, zahrnuje tak povrchovou úpravu s kultovní soustřednou kružnicí dodávající nadčasový vzhled. ZenFone má jedinečně jemnou texturu. Jeho hrany byly důmyslně vybroušeny a zadní kryt tvoří netradiční energické kovově matné barevné provedení. ASUS ZenFone 5 byl tvarovaný tak, aby přesně padnul do ruky.

Procesor Intel

ZenFone 5 přináší perfektní výkon bez kompromisů, jedinečný multitasking zvládající více úkolů najednou a poskytuje dokonalý herní zážitek. ASUS ZenFone 5 využívá výkonný a úsporný procesor Intel Atom Z2560 pro nejlepší výkon a efektivitu ve své třídě. Přináší hladký běh, rychlé otevření aplikací a her, snadné procházení webových stránek - to vše bez kompromisů. Díky úspornému provedení zároveň poskytuje delší výdrž baterie.

DUAL SIM

Máte dvě SIM karty a pro každou jeden telefon? Nebaví Vás nosit dva telefony zároveň? S mobilním telefonem ASUS ZenFone 5 už nemusíte. Díky dvěma slotům pro SIM karty můžete mít pohromadě své soukromé i firemní telefonní číslo.

Displej Gorilla Glass 3

Mimořádně přehledný displej telefonu ZenFone 5 poskytuje dostatek prostoru pro veškeré Vaše aktivity. Užijte si přirozenost barev, každý detail a bohaté odstíny. Jedná se o displej z tvrzeného skla typu Gorilla Glass 3, který přináší zvýšenou ochranu proti poškrábání. Je opatřen pokročilou technologií Corning Native Damage Resistance, která obohacuje povrch o odolnější provedení.

ASUS SonicMaster

Proslulá technologie ASUS SonicMaster byla vyvinuta týmem Golden Ear výrobce ASUS. Optimalizuje zvuk tím, že využívá dokonalou kombinaci hardware a software. Výsledkem je dokonalý zvuk.

Klíčové vlastnosti

ASUS ZenFone 5 je vybaven výkonným a úsporným dvoujádrovým procesorem Intel Atom Z2560 s frekvencí 1,6 GHz. Kapacitní IPS displej má rozlišení 1280 x 720 bodů při velikosti 5". Pro Vaše data je k dispozici 16 GB interní paměti s možností rozšíření o microSD paměťovou kartu s kapacitou až 64 GB. Integrovaný je zadní 8MPix fotoaparát s LED bleskem a přední 2 MPix kamera. Přístroj je poháněn baterií Li-Ion s kapacitou 2110 mAh. K dispozici je GPS navigace a bezdrátové technologie WiFi a Bluetooth. Jeho rozměry činí 148.2 x 72.8 x 10.34 mm a hmotnost 145 gramů. Správu dat a Vašich bohatých aplikací zajistí platforma Android 4.3 Jelly Bean v uživatelském prostředí ASUS ZenUI.

• vzhled
    • velikosti
    • nízká váha
    • fotoaparát
    • baterie
    • celkový systém
    • hlasitost reproduktoru
    • přehřívání

Recenzi píši po 2 letech používání, tento mobil bohužel nemohu vůbec doporučit, hned po zakoupení se baterie vybíjela velmi rychle, ale jakmile vypršela reklamační lhůta, začala se vybíjet ještě mnohem rychleji - při aktivním používání wifi nebo poslouchání hudby nevydrží ani 8 hodin, navíc mi přestalo fungovat nabíjení, při reklamaci (za 1000 Kč) mi byla vyměněna baterka a přesto nastal po 3 týdnech ten stejný problém. Celý systém se často sám od sebe vypíná (i přes všechny dostupné aktualizace), hlasitost reproduktoru je za tu cenu podprůměrná. Plastový zadní kryt působí hodně levným dojmem a velmi rychle se špiní. O extrémně vysokém přehřívání při jakémkoliv výkonu se nebudu ani zmiňovat. Bohužel budu muset po 2 letech a 3 měsících kupovat nový mobil, s tímto se dál nedá pracovat.

• , zakoupeno v SlevyElektro.cz

• -Slušné fotografie
    • -Dostupná podpora výrobce
    • -Svižný systém
    • -Baterie
    • -Malá systémová pamět (16 Gb verze)
    • - Občas nutný restart kvůli připojení se na wifi (nereaguje)

Telefon jsem měl dva roky. Byl jsem v celku spokojen. Slušný fotoaparát, odladěnost systému (nepamatuju si, že by se mi zasekl systém tak, že bych musel restartovat telefon) a dostupnost aktualizací systémových app od Asusu. Pěkný displej na svou dobu a dostatek operační paměti ram(2Gb ram postačuje). Horší to bylo s výdrží baterie- při vetší záteži jsem musel nabíjet i 2x denně. Při menší záteži každý den, večer po připojení na baterii telefon ukazoval cca 15-25%. Pro mne nedostatečná systémová paměť. I když jsem používal především SD kartu, tak po nainstalování pár app a pořízení pár fotek telefon hlásí nedostatek místa na paměti telefonu.Určitě bych doporučoval větší základní paměť, minimálně 32Gb. V poslední době jsem se setkával s občasným samovolným rozsvícením telefonu a občas je nutné telefon restarovat kvůli připojení se na wifi, tlačítko WIFI v horní liště nereaguje, dokud se telefon nerestartuje. Jinak jsem byl s telefone spokojen. Je v celku odolný, 2 roky vydržel bez menšího poškození, takže mohu telefon ještě stále poslat dál.

• tvrdé sklo
    • dobrý fotoaparát
    • velmi rychlé vybití baterie
    • přehřívání
    • samovolné "rozsvěcení se" obrazovky

Po zhruba roce a půl užívání telefonu mám, řekla bych, dost zkušeností na reálnou recenzi - telefon se opravdu strašně rychle vybíjí, přes noc se mi vybije klidně o 20 %. Dalším problémem je enormní přehřívání se - pokud na telefonu pracuji třeba 20 min v kuse, nedá se už prakticky udržet v ruce, jak je horký, zvlášť v okolí fotoaparátu. Také mi u telefonu chybí tlačítko rozsvícení obrazovky na přední straně, ale to je asi 100 lidí, 100 chutí..Ještě je trochu problém v otevírání zadního krytu, nejde to jinak než hodně násilím..
    Jinak plusem je pro mě sklo, vydrželo v pořádku pár nebezpečných pádů a fotoaparát dělá pěkné fotky.

• slušnej vzhled, jednoduché ovládání...
    • výdrž baterie je hrozná, už podruhé ho mám na reklamaci s tou samou věcí, fotky taky nic extra

telefon sem si vybrala na doporučení známého... hlavné taky že jsem holka tak mě zajímal vzhled. bylo mi od něj řečeno že baterie je opravdu slabá ale říkala sem si že to bude v pohodě... ne není to v pohodě... gorilla glass je taky na nic...poškrábané sklo mám a to s ním zacházím myslím dost hezky a opatrně... prostě za mě už nikdy... a to nemluvím o tom jak se zasekává a dlouho trvá při zapnutí než mi to vůbec načte sim kartu a chce to po mě pin.. bohužel sem zklamaná

• - Vzhled

Mobil doporučuji

• možnost pamětové karty
    • fotoaparát
    • displej
    • možnost krytů na mobil
    • skoro vše
    • někdy se sám vypne
    • někdy nefungují nějaké aplikace

• Vzhled
    • RAM
    • Paměť
    • Asus čip
    • Otřesný foťák
    • Nepoužitelný reproduktor
    • Baterie se vybiji před očima

Telefon krásný ale co se týče důležitých věcí tak stojí za prt

• Velikost
    • Časté aktualizace a vylepšení
    • Zvládá několik aplikací naráz
    • Fotoaparát
    • Poměr cena/výkon
    • Malá paměť

Neseká se, je fakt, že po delší době hraní her se zahřívá display, někteří píší o malé výdrži baterie, ale mě vydrží při častem používaní skoro dva dny a při běžném provozu tři.... Proto nechápu záporné recenze. Je to zatím nejlepší telefon jaky jsem kdy měla. Jeho fotky jsou víc než dostačující pro běžného uživatele, když si dám záležet, jsou k nerozpoznání od fotografů i vytištěné. Zobrazuje novinky pri aktualizacích (ukáže mi co nového se naučil) skvěle spolupracuje s obaly a kryty, (display se zmenší do kolečka v krytu a poskytuje rychlé disponování s telefonem). Vydrží i manipulaci malého dítěte:-) jsem velmi spokojená. Pro běžného uživatele je vhodný, legný a nad očekávání spolehlivý.

• dokud fungoval bylo to dobre
    • vybijeni baterie
    • vydrz baterie i 2x denne nabijim oproti jinym mobilum kde mam stejne pustene app a pritom mobil vydrzi
    • zahrivani za provozu pri delsim volani
    • mobil uz byl 3x na oprave ohledne odpojovani sim karet, kde byla i zakladni deska vymenena a stejne to nepomohlo, nikdy nevim jestli jsem na prijmu nebo ne

rozhodne nedoporucuju ikdyz mobil stak 5490kc za malo muziky jak se rika stejne uz bych ho podruhe nekoupil a rozmyslim jestli dalsi Asus vubec