Alcatel Idol 3 OT-6039Y

110 g
Možnost paměťové karty
Odolné

• , zakoupeno v Mobil Pohotovost

• Lehký, krásný displej, skvělé reproduktory, efektní otáčení obrazu, dobrá výdrž baterie (klidně tři dny), velmi solidní fotoaparát, který natáčí krásné video, svižný chod systému. Navíc slušná sluchátka s několika velikostmi špuntů.
    • Spoustu aplikací navíc; šly pryč.
    • Při hovoru je třeba dát mobil k uchu krajem, kde je zapuštěný reproduktor. Ze začátku jsem měl ucho spíše na displeji a zdálo se mi, že moc neslyším. Zvuk hovoru je ale i tak nic moc.

Za tři tisíce solidní mobil, který mi zatím plně dostačuje, i když má parametry pod dnešním minimem - 8G paměť, 1,5 G ram. Fotky ukládá bez zbytečné komprese, za sluníčka opravdu hezké.
    Video má trochu nevýrazný zvuk. Ale na displej je radost se dívat.

• Skvělý

Android 5.0 (Lollipop)
110 g
Možnost paměťové karty
Odolné

Alcatel 6039Y IDOL 3 (4.7) je elegantní telefon, který Vám nabídne spoustu výkonu a funkcí za skvělou cenu.

Design Idol 3 6039Y je pečlivě vytvořený tak, aby zanechal ten nejlepší dojem. Tělo s ostrými rysy a oblým zadním krytem padne dobře do ruky a díky optimální velikosti se sním jednoduše manipuluje i jednou rukou. Povrchová úprava navíc evokuje dojem, že je vyrobeno z kovu, což mu dodá ještě o kousek více elegance.

Přední stranu zdobí displej o úhlopříčce 4,7" HD IPS s rozlišením 1280 x 720 bodů. Při těchto rozměrech na něm můžete bez problému sledovat video ve vysokém rozlišení, surfovat na webu, psát si s přáteli nebo hrát hry. Technologie IPS, na které je displej postaven, nabídne dokonale čisté a věrné barvy a široké zobrazovací úhly. Proti poškození jej chrání tvrzené sklo DragonTail Glass.

Uvnitř telefonu se ukrývá čtyřjádrový procesor s taktem 4 x 1.2 GHz, kterému sekunduje 1.5 GB operační paměti RAM. Dohromady poskytují dostatek výkonu pro naprosto plynulý běh operačního systému Android 5.0 Lollipop i veškerých aplikací. Zpomalovat Vás nebude ani datové připojení LTE, se kterým si můžete vychutnávat rychlost stahování až 150 Mb/s.

Hlavní přednosti:
- Luxusní design
- Vysoký výkon
- Podpora LTE datových přenosů

Technické specifikace:
- Procesor: Čtyřjádrový, 4 x 1,2 GHz
- Operační systém: Android 5.0 Lollipop
- Displej: dotykový 4,7" IPS displej s rozlišením 1280 x 720 bodů
- Fotoaparát: 13Mpx (3 264 × 2 448), autofocus, diodový blesk, HDR, panorama, geo-tagging, noční režim, detekce úsměvu a obličeje, stabilizace obrazu a 5Mpx přední kamera pro videohovory
- Video: natáčení videa ve Full HD (1 920 × 1 080)
- Paměť: Uživatelská paměť 8 GB, RAM 1,5 GB
- Konektivita: Bluetooth 4.0, microUSB, Wi-Fi, GPS, NFC, 3,5 mm audio jack
- Senzory: gyro senzor, světelný senzor, senzor přiblížení, kompas
- Baterie: Li-Ion, 2 000 mAh
- Rozměry: 135 x 66 x 7.6 mm
- Hmotnost: 116 g

• , zakoupeno v Mobil Pohotovost

• Spoustu aplikací navíc; šly pryč.

Video má trochu nevýrazný zvuk. Ale na displej je radost se dívat.

• Skvělý

• Kompaktní rozměry
    • Povedený design
    • Téměř čistý Android
    • IPS displej
    • Výborné fotografie (lepší než z jiných mobilů s 13MP)
    • Použitelné fotografie z přední kamery
    • LTE
    • NFC
    • Přesná GPS
    • Dotažené oboustranné použití (integrované na úrovni systému)
    • Stereo reproduktory na přední straně (čistý a hlasitý zvuk)
    • Kvalitní sluchátka v balení
    • Agresivní cena
    • U některých verzi lze odemknout dalších 8GB úložiště
    • Menší kapacita baterie
    • Kompromisní velikost RAM a úložiště
    • Vysoká hlasitost i na nejnižší úroveň (lze regulovat samostatnou aplikací)
    • U nás není DUAL-SIM veze
    • Nemá tvrzené sklo
    • Zatím není update na android 6 pro evropskou distribuci (ještě možná vyjde)

Telefon jsem půl roku používal. Byl jsem tak spokojen, že nyní jsem koupil druhý kus do rodiny.
    Jedná se o velmi pečlivě vyladěný kompromis podtržený skvělou cenou.
    Základní a středně náročné funkce telefon zvládá s bohatou rezervou, takže si jeho použití můžete dokonce užívat.
    Limity vidím ve velikosti RAM, úložiště a baterie, takže na hraní her, celodenní navigaci nebo dlouhé intenzivní focení nemohu doporučit.
    Ale například jako organizér, komunikátor, hudební přehrávač (do sluchátek i bez) nebo pro sledování videí a prohlížení internetu je telefon perfektně vhodný. Rovněž jako fotoaparát pro běžné focení nebo jednorázová navigace exceluje.
    Navíc má telefon příjemné rozměry krásný design a je extrémně lehký.

• Je to prostě Alcatel

Ok ok

• , zakoupeno v Mobil Pohotovost

• zatím paráda žadný problem,za 2990kč co by chtěl:)

• Výdrž baterie je dobrá 2-3 dny. Lehký, tenký a super foťák

V této třídě a za tuto cenu bezkonkurenční telefon.

• Skvělý reproduktor, který ozvučí velkou místnost, auto, skvěle slyšet je i venku.
    • Velmi pěkné fotky i video, dobrá stabilizace obrazu.
    • Krásný design, telefon vypadá luxusně.
    • K telefonu dostanete velmi kvalitně hrající sluchátka.
    • Po 4 měsících odešlo jedno sluchátko.
    • Po 5 měsících odešla baterie.
    • Po 6 měsících odešel přední fotoaparát.

Za danou cenu telefon nabízí neuvěřitelný vlastnosti, vychvaloval jsem jej, kde jsem mohl. Bohužel teď jej mám ZNOVU v opravně.

• , zakoupeno v Electro World

• Elegantní design
    • Příjemné prostředí
    • Možnost nastavení vlastním potřebám
    • Spousta zbytečných aplikací, které jsem smazala.
    • Nutnost nastavení aplikací, aby telefon dělal jen to, co chci já a nežil si svým vlastním životem...
    • Přešla jsem z tlačítkového telefonu na dotykový a než jsem při nastavování vypnula mobilní data, byly všechny díky aktualizacím aplikací během chvilky vyčerpány (u klasického telefonu jsem je nevyčerpala ani za celý měsíc...)
    • Po necelých dvou týdnech mi prasknul displej a budu jej muset nechat opravit :-(. Sice moje blbost. Ale pád byl neškodný na koberec na rožek telefonu z relativně malé výšky. Udělaly se 2 pavučinky a telefon již nejde ovládat, i když displej je stále čitelný. Nehledě na to, že jsem na dipleji měla nalepené tvrzené sklo.... Když vezmu, co vydržel klasický tlačítkový, tak mě životnost a odolnost velmi zklamala
    • Sluchátko je nešikovné. Když mám telefon u ucha, téměř neslyším člověka, co mi volá, zato okolí slyší každé slovo, jako bych to měla na reproduktor...
    • Tlačítko zapínání telefonu je zboku naproti tlačítkům na ovládání hlasitosti, proto při každém zapínání telefonu nechtě zmáčknu i ovládání hlasitosti, což mě dost obtěžuje.
    • V běžných obchodech s mobily (obešla jsem jich asi 5) jsem na něj nesehnala obal (takový ten silikonový nebo knížku) a tvrzené sklo, takže jsem to všechno musela objednávat přes internet.
    • Nabíjení telefonu co druhý den a to moc netelefonuji, neserfuji a vypínám WIFI...
    • Na to, že má 13Mpix foťák, tak fotky nic moc. Ale je možné, že s ním jen neumím fotit...

+ Telefon má sympatický design
    + Příjemné prostředí
    + Možnost nastavení podle vlastních potřeb
    - Sluchátko
    - Horší živostnost baterie
    - Velmi nízká odolnost
    - Nevhodné umístění tlačítka pro zapínání telefonu
    - Horší dostupnost příslušenství

• , zakoupeno v Electro World

• má většinu funkcí jako mobily za dvojnásobnou cenu(USB-OTG,screen mirroring)
    • rozměry má tak akorát do kapsy
    • skvělý displej
    • skoro čistý Android